Drátový rozhlas

Klasické drátové řešení rozhlasového systému.

Vzhledem k použité délce vedení a tím i ztrátám na něm je potřeba použít kvalitní 100V zesilovače (ústředny) a reproduktory. Před instalací drátového rozhlasu je potřeba vyhodnotit všechny nevýhody drátového rozhlasu oproti bezdrátovému (např. nepříznivé počasí k hlášení – blesk může zničit celý rozhlas, vichřice – popadané stromy a sloupy…). Dále pak vypracovat projekt ozvučení s potřebným počtem reproduktorů a na základě něj určit potřebný výkon zesilovače.

Drátový rozhlas se skládá ze tří základních částí:

100V zesilovač (ústředna)

  • Staré a velmi rozměrné zesilovače nahrazujeme malými a výkonnějšími ústřednami, u kterých nedochází ke zkreslení zvuku.
  • Navrhují se na míru každé obci (v závislosti na délce vedení a počtu reproduktorů).
  • Obsahují linkové vstupy i vstupy na mikrofon (záleží na konkrétním typu zesilovače).
  • Jako doplňkové zařízení k zesilovači dodáváme MIX pult, dále také kvalitní mikrofony, hi-fi systémy apod.

Vedení

  • Vedení je realizováno pomocí kabelů CYMYZ (dvoužilový kabel se závěsným lanem), tím je zaručená maximální odolnost vůči počasí a stárnutí vedení. Nedochází k nechtěnému probíjení a častému přetrhávání kabelů.
  • Kabely jsou taženy vzduchem po sloupech, upevňují se nerezovými konzoly a pásky.
  • Ideálním řešením vedení rozhlasu je samozřejmě vedení kabelu v zemi, kde je však velmi vysoká cena.

Reproduktory

  • Jsou používány výhradně tlakové reproduktory opatřené novým kmitacím systémem, který zaručuje vysokou životnost.
  • Konstruktéři kladli důraz na zvýraznění kmitočtů v rozsahu lidské řeči.
  • Jsou vyrobeny z masívního ABS plastu s odolností proti UV zářeníDržák je žárově zinkován, čímž je dosaženo vysoké odolnosti proti korozi.

Další možnosti našeho řešení drátového rozhlasu:

Propojení s PC

Po připojení 100V rozhlasu na PC, se stane rozhlas mnohem variabilnější. Vznikne možnost hlásit jak na přímo, tak i ze záznamu – tzn. hlášení je možné předem nahrát a nastavit čas vyhlášení. Je to vhodné zejména pro hlášení plánovaná o víkendech a dovolených. Další výhodou je export hlášení na webové stránky obce.

Propojení s bezdrátovým rozhlasem

Finančně velmi výhodná je kombinace starého drátového rozhlasu a bezdrátového rozhlasu SARAH. Zvláště pak je-li alespoň z části funkční a vznikne potřeba ozvučit hluchá místa obce nebo nově zastavěné území obce. Starý rozhlas, tam kde funguje, zůstává zachován, přibude pouze modul pro připojení k bezdrátovému rozhlasu. Místa s přetrhaným vedením nebo nefunkčními reproduktory můžou být postupně demontována.

Výhodou je nové vysílací pracoviště ovládané i přes počítač.

Vzdálené ovládání 100V

Pokud je potřeba k bezdrátovému rozhlasu připojit drátový rozhlas například v jiné místní části obce, nabízí se modul, který příjme bezdrátový signál, dekóduje ho, zapne 100V ústřednu a začne hlásit.

Ukázky realizace

Máte zájem o tento produkt?

Zašlete nám nezávaznou poptávku a my se Vám brzy ozveme.

Odesláním formuláře automaticky souhlasíte se zpracováním osobních údajů.