Bezdrátový rozhlas SARAH IV QAM

Digitální bezdrátový rozhlas SARAH IV QAM patří mezi nejmodernější systémy. Zabezpečuje kvalitní a včasnou informovanost občanů, je vhodný pro rychlé vysílání zpráv v krizových situacích a zároveň slouží k běžnému vyrozumění občanů. 

Skládá se z vysílacího odbavovacího pracoviště a neomezeného počtu přijímacích míst.

Základním pilířem systému SARAH IV QAM je ústředna SARAH IV, která má vlastní server, na který se můžete připojit z libovolného zařízení (PC, Tablet, Telefon atd.) s jakýmkoliv operačním systémem (Windows, Apple iOS, Android atd.). Jedná se o multifunkční zařízení, které slouží k předávání důležitých informací občanům obcí a měst a zároveň k varování při požárech, povodních a jiných krizových situací.

Další funkce jsou téměř neomezené. Ústředna SARAH IV totiž zajišťuje napojení jakýchkoliv dalších systémů s náležitou interakcí.

Funkce rozhlasu Sarah IV QAM

 • Přímé hlášení
 • Hlášení ze záznamu
 • Hlášení přes internet
 • Hlášení do kabelové TV
 • Využití GSM modulu s rozšířeným rozhraním
 • Napojení systému SARAH IV QAM do systému HZS JSVV
 • Obousměrný provoz
 • Napojení senzorů (pro sledování hladin řek, měření CO2, tlaku apod.)
 • Využití mapových podkladů pro adresaci venkovních přijímačů
 • Prezentace hlášení na webové stránky obce
 • Vstupy a výstupy (16ks a 16ks) pro interakci s jinými systémy

Kde všude se využívá náš rozhlas SARAH?

 • Města a obce po celé České republice
 • ZOO Olomouc
 • Pivovar Ostravar
 • Pivovar Staropramen
 • Francouzské lyceum v Praze
 • Různé haly, rozsáhlé prostory a prostranství...

Kromě informování občanů v městech a obcích je rozhlas SARAH IV ideálním nástrojem pro sdělování důležitých informací a poplachů v prostorách a místech, kde je složité a nákladné tahat nové kabelové vedení.

Jednoduché a intuitivní ovládání zaručuje, že může zařízení obsluhovat téměř kdokoliv.

 
 
 

Videoinstruktáž ovládání

Specifikace

Software

Díky jednoduchému a přehlednému software se stává ovládání a nastavení rozhlasu velice komfortní. Zabezpečení je zde řešeno pomocí přihlašovacího hesla, což přispívá k vysoké ochraně.

Uživatelé zejména ocení tzv. hlášení ze záznamu, kdy pomocí několika málo kliků myši zvládnou nastavit hlášení na několik dnů či týdnů dopředu. Software podporuje všechny často používané zvukové formáty (MP3, WMV, CDA…) rovněž hudbu uloženou na CD a DVD. Pomocí funkce „Přímé hlášení“ lze velmi snadno vyhlásit běžné hlášení. SW instalovaný v PC komunikuje pomocí standardní USB sběrnice s digitálním pultem → rychlá instalace a bezproblémová komunikace.Náš SW dále nabízí export jednotlivých hlášení na webové stránky obce, automatickou zálohu posledních hlášení, psaní a rozesílaní informačních SMS občanům.

Vysílač signálu

Vysílače umisťujeme v prostorách OÚ. Signál vysíláme pouze na povolených frekvencích českého telekomunikačního úřadu. Vysílací zařízení je zálohováno pro případný výpadek el.proudu a tím zajišťujeme možné vysílání v krizových situacích (povodně, vichřice, bouřky atd.). Vhodně umístěná vysílací anténa zajistí čistý příjem pro venkovní přijímače.

Převaděč signálu

U velkých měst (velká vzdálenost) nebo u míst s velkou změnou nadmořské výšky (členitý terén, kopce, skály apod.) nemusí vždy vysílaný signál stačit. Před samotnou instalací je nutné provést měření signálu a na základě něj se rozhodnout, zda je potřeba použít převaděč signálu, kterým docílíme kvalitního signálu i v nepokrytých místech. Převaděč signálu je stejně jako ostatní součásti systému zálohován.

Napojení do systému HZS JSVV

Při napojení do systému JSVV Vám odpadá nutnost využívat sirénu, která pouze svým specifickým houkáním upozorňuje na nebezpečí. Venkovní přijímače instalované po obci či městě budou mluveným slovem informovat občany na různá nebezpečí.

GSM modul

Modul umožňuje několik funkcí. Nejdůležitější funkcí je možnost okamžitého hlášení z kteréhokoliv telefonu (po zadání hesla) do jakékoliv lokality. Další funkcí je poslech poslední zprávy. Modul zvládne také rozesílat SMS při krizových situacích.

Venkovní přijímače

Venkovní přijímače slouží k příjmu signálu vysílaného z obecního úřadu, dekódují signál a pomocí reproduktorů informace ve formě hudby či mluveného slova šíří do okolí. K venkovnímu přijímači připojujeme 1-4 reproduktory s velmi dlouhou zárukou. Svými parametry jsou nejvhodnější pro reprodukci mluveného slova, nedochází ke zkreslení zvuku a nepříjemnému praskání.

Jsou navrhovány na sloupy a lampy veřejného osvětlení. Každý je vybaven akumulátorem a inteligentním zdrojem pro nabíjení z veřejného osvětlení. Zdroj zajišťuje pravidelné dobíjení akumulátoru a to v závislosti na okolní teplotě a stavu dobití – tímto způsobem výrazně prodlužuje životnost akumulátoru. V místech, kde není k dispozici veřejné osvětlení, lze napájet venkovní přijímač pomocí solárního panelu.

Domací přijímače

Toto zařízení ocení občané v odlehlejších částech obce (například tam, kde není veřejné osvětlení, nebo je velmi malá osídlenost), kde není místní rozhlas. Záznamník a možnost změny hlasitosti pomocí dostatečně velkých, barevně rozlišených tlačítek umožňuje starším lidem lehké ovládání a přehrávání hlášení. Domácí přijímač je napájen buď ze sítě 230V (při minimálním odběru) nebo 9V baterií.

Telefon nebo mobil

Při použití GSM modulu se stává každý telefon nebo mobil součástí přijímací části zařízení SARAH. Při vytočení čísla ústředny se vám přehraje poslední hlášení.

Kabelová TV

Modul pro propojení bezdrátového rozhlasu a kabelové televize je obrovskou výhodou ve větších městech, kde hluk prostředí nedovolí občanům slyšet hlášení zvenčí v potřebné kvalitě. Zapnutí programu kabelové televize umožní slyšet hlášení přímo z TV.

Internet

Při exportu hlášení na web je možno pomocí internetu vyslechnou uložená hlášení přímo z vašeho počítače nebo notebooku.

Hlášení do jednotlivých místních částí

Systém SARAH je velmi variabilní a zvládá hlášení do jednotlivých částí obce, případně do jednotlivých konkrétních míst. Za použití programu může uživatel myší vybrat buď část obce nebo zatrhnout jednotlivá místa pro hlášení (jednotlivé venkovní přijímače).

Kombinace starého drátového a bezdrátového rozhlasu

Finančně velmi výhodná je kombinace starého drátového rozhlasu a bezdrátového rozhlasu SARAH. Zvláště pak je-li alespoň z části funkční a vznikne potřeba ozvučit hluchá místa obce nebo nově zastavěné území obce. Starý rozhlas, tam kde funguje, zůstává zachován, přibude pouze modul pro připojení k bezdrátovému rozhlasu. Místa s přetrhaným vedením nebo nefunkčními reproduktory můžou být postupně demontována. Výhodou je nové vysílací pracoviště ovládané i přes počítač.

Barvy

Ampliony a venkovní přijímače je možné dodat v jakékoliv barvě vybrané ze vzorníku RAL. Zařízení lze tak sladit například s barvou sloupů veřejného osvětlení.

Ukázky realizací

Soubory ke stažení

Máte zájem o tento produkt?

Zašlete nám nezávaznou poptávku a my se Vám brzy ozveme.

Odesláním formuláře automaticky souhlasíte se zpracováním osobních údajů.