Podporujeme manžele Duřpekovi

Závody nabitou sezonu 2019 zakončili Silvie a Martin Duřpekovi jedním z nejtěžších klání prestižní světové série Ironman na exotickém ostrově Langkawi.

Publikováno 11. 01. 2021

Článek z magazínu Jalovec

"Silvie startovala na klasické distanci dlouhého Ironmana (3,8 km plavání, 180 km na kole, 42,2 km běhu), kde v těžkých podmínkách vybojovala 4. místo. Martin obsadil na poloviční distanci 15. místo. O významnosti závodu svědčí přes 2 tisíce startujících ze všech kotů světa. Soutěž byla obtížná nejen svou délkou a převýšením, ale především díky vysoké vlhkosti a teplotě, která se během dne vyšplhala i přes 36°C. „Byl to můj nejtěžší, ale zárověň nejhezčí Ironman v kariéře a ráda bych si podobný ještě někdy zopakovala,“ svěřila se Silvie Duřpeková. Oba sportovci týmu Alarm Instal Team Vsetín v Malajsii jen potvrdili své výsledky, jichž dosahovali celou sezonu. Triatlonistka Silvie se pro letošní rok ve své kategorii může pyšnit tituly vicemistra Česka v dlouhém triatlonu, dlouhém duatlonu a středním triatlonu. Jako druhá celkově mezi ženami také skončila v krajském poháru triatlonového seriálu TRISeries. Martin, jehož hlavní disciplínou jsou závody na horských kolech se letos rozhodl startovat v TRISeries (skládající se ze 7 závodů ve Zlínském kraji) a obsadil v konečném hodnocení seriálu 5. místo. Jubilejní 20. ročník BLOCK MTB Valašského poháru ovládl a v DTB sérii (seriál závodů skládající se z duatlonu, běžeckého mtb a triatlonového závodu) obhájil loňské celkové prvenství. Tento sportovní pár jste mohli spatřit také na místním vyhlášeném terénním triatlonu Valachy man kde Silvie vybojovala 3. místo mezi ženami a Martin dokončil tento konkurencí nabitý závod v TOP10. Ze svých sportovních úspěchů se mohli radovat společně i při orientačním MTB závodě dvojic, na kterém nedali soupeřům šanci a společnými silami si dojeli pro prvenství. „Letošní sezóna pro nás byla dlouhá a náročná, ale hlavně výjimečná. Pro mne zároveň trochu výroční, je tomu totiž 20 let, co jsem absolvovaljedny ze svých prvních klání na horských kolech.“ závěrem zavzpomínal Martin Duřpek."